Home Wydarzenia 2011-12

Rok szkolny 2011-12

 


Nasza szkoła bierze udział w konkursie na najlepszą stronę internetową
w kategorii "Szkoła gimnazjalna"


 
Zakończenie roku szkolnego 2011/12


W dniach 18 - 29 czerwca

pani Agnieszka Hałaczkiewicz uczestniczyła w kursie dla nauczycieli języka niemieckiego w Regensburgu. Oto fotorelacja z tego pobytu.

 


1KLASY 1C i 1D Z  WIZYTĄ W RODZINNYM DOMU DZIECKA W KIEDOSACH DNIA 22.06.2012 r.

 

Opiekunowie:

Iwona Jędrzejewska, Ewa Kowalczyk, Urszula Taranek, Izabela Okoń


Dominika Tkaczyńska laureatką KONKURSU POETYCKIEGO „Moja Mama”

Stowarzyszenie Komitet Dziecka, Pałac Młodzieży im. J. Tuwima oraz Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Łodzi serdecznie zaprosili uczniów z naszego województwa do udziału w konkursie poetyckim pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty. Uczestnicy zostali także objęci patronatem  medialnym przez Polskie Radio Łódź oraz Dziennik Łódzki.

Z naszej szkoły w tym konkursie wzięła udział Dominika Tkaczyńska z klasy Ic. Okazało się, że odniosła sukces, bo została laureatką nagrody specjalnej w postaci wyróżnienia Polskiego Radia Łódź za swój wiersz „Kto to jest Matka?”.  Dominikę zaproszono do siedziby radia, gdzie 7 czerwca bieżącego roku odebrała pamiątkowy dyplom, upominki, odczytała nagrodzony utwór oraz udzieliła wywiadu  na żywo na antenie. Nasza uczennica pozdrowiła klasę i nauczycieli oraz stwierdziła, iż mimo początkowej tremy jej wizyta w studiu radiowym okazała się prawdziwą przygodą. Podziękowania za sprawowanie opieki literackiej nad uczennicą otrzymała również p. Łucja Krzak.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wizyty w Radiu Łódź. Obok Dominiki rodzice oraz prowadząca program pani redaktor Joanna Sikorzanka.Zdobywamy Londyn


Uczestnikami wycieczki  w dniach 29.05.2012 - 03.06.2012 r. byli uczniowie  naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Cele i założenia programowe wyjazdu  to zapoznanie z zabytkami i historią Anglii oraz  samego miasta  Londynu, odnajdywanie śladów polskości w Anglii, przybliżenie historii stosunków
polsko – angielskich, budzenie szacunku dla innych kultur, budzenie świadomości  młodego Europejczyka. Celem  była  również integracja społeczności szkolnej, godne reprezentowanie szkoły i kraju poza granicami państwa. Założeniem było umożliwienie młodzieży bezpośredniego kontaktu z miejscami historycznymi , kontaktu z dziełami sztuki, miejscami nierozerwalnie związanymi z dziejami narodu, uzupełnienie wiedzy historycznej.
Zobaczyliśmy  między innymi takie miejsca jak:  łuk i pomnik Wellingtona, Green Park dawne ogrody królewskie, pałac Buckingham rezydencję królewską, pomnik królowej Victorii , gówną aleję defilad, Trafalgar, National Gallery,  starówkę miasta Windsor, Uniwersytet Oxford, słynne Muzeum Figur Woskowych, Opactwo Westminsterskie, wieżę Big Ben, słynne Downing Street 10 przy której znajduje się dom premierów Wielkiej Brytanii. To tylko niewielka część tego, co będzie zwiedzała młodzież uczestnicząca w  wyjeździe do Anglii.
Uczestnicy wycieczki  mogli zobaczyć także miejsca i zabytki nierozerwalnie związane z historią Polski, Europy i świata.
Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać w przyszłości.

Wycieczkę zorganizowały p Jolanta Bernaś - Engel , p Aneta Bęben, p. Łucja Krzak, p. Jolanta Bednarska, p. Dominika Suchacz

 


1 czerwca - Dzień Dziecka


Szkoła dobrych manier

Savoir- vivre, bon ton, kindersztuba, etykieta to określenia oznaczające  wiedzę o tym, jak człowiek dobrze wychowany powinien zachować się w różnych sytuacjach.  A kto to właściwie jest ten dobrze wychowany człowiek? Powtórzmy żartobliwie za Grzegorzem Kasdepke, autorem książki na temat savoir- vivre’u: „Ktoś, kto nie zachowuje się jak małpa i kogo nie trzeba chować do szafy, gdy przyjdą goście”.

Nie należy traktować niektórych zasad zbyt ortodoksyjnie. Najważniejsze, by one  pomagały nam, a nie przeszkadzały i stanowiły wskazówkę dotyczącą przyjęcia właściwej, pełnej szacunku postawy wobec drugiego człowieka.

(fragment wprowadzenia organizatorów konkursu)

 

 

W ramach realizacji projektu edukacyjnego uczniowie z klasy IIf - Wiktoria Cytarzyńska, Joanna Moryń, Wiktoria Stefanek, Norbert Harciarek, Wiktor Trawczyński oraz Kamil Warzycha- przygotowali i przeprowadzili konkurs dla uczniów klas pierwszych pt. „Savoir- vivre na co dzień”.

Gimnazjaliści - Marta Kulińska, Adrian Garbiec (Ia), Aneta Łasoń, Piotr Guc (Ib), Jakub Łuszczyk, Mateusz Sadek (Id), Julia Mesjasz, Artur Szczęsny (Id)- odpowiadali na pytania dotyczące przestrzegania norm kultury, zachowania się przy stole, w miejscach publicznych, w sieci (netykieta), a także,  wskazywali wykroczenia przeciwko zasadom stosownego ubierania się (dress code), przygotowywali odpowiednie nakrycie stołu, a przed konkursem plakaty związane z tematyką konkursu.

Uczniowie wysłuchali także brawurowej interpretacji fragmentu powieści Wiesława Myśliwskiego „Widnokrąg” w wykonaniu Pawła Wieczorka.

Gimnazjaliści wykazali się dużą wiedzą na temat kultury bycia, ale najlepszymi znawcami dobrych manier okazali się reprezentanci klasy Ib - Aneta Łasoń oraz Piotr Guc. Wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania, a zwycięzcy upominki.

 

Życzymy sukcesów w trudnej, ale jakże pożytecznej sztuce kulturalnego zachowania się. Zwyczajne- niezwyczajne:

„proszę, przepraszam, dziękuję, dzień dobry, do widzenia” otwierają niejedne drzwi do serc i umysłów ludzi, z którymi się stykamy i pozwalają lepiej i mądrzej żyć.

 


 

Propagujemy zdrową żywnośćGIMNAZJALISTKI  Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W PAJĘCZNIE LAUREATKAMI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU KULINARNEGO

 

Marta Trzeciak i Eliza Zimoch - uczennice  klasy 2f Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie -zajęły 3. miejsce  w wojewódzkim konkursie kulinarnym  „Jem smacznie, zdrowo i  kolorowo",  który zorganizowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi.

Konkurs przeprowadzany był w ramach realizacji ogólnopolskiego programu profilaktycznego Trzymaj formę. Zadaniem uczestników tegorocznego konkursu było przygotowanie i wykonanie ciekawych, autorskich dań: sałatki i surówki na bazie warzyw i owoców jako źródła niezbędnych witamin oraz opracowanie ulotki informacyjnej o wartościach odżywczych prezentowanych dań, przekazanie w niej wiedzy swoim rówieśnikom o zdrowym stylu życia.

Spośród 40 dwuosobowych zespołów, które zgłosiły się do konkursu, 14 zakwalifikowano do etapu wojewódzkiego, który odbył się 6 czerwca 2012 r. w łódzkim „gastronomiku”. Uczennice pajęczańskiego gimnazjum swoje dania wykonywały podczas finału pod surowym okiem komisji, w skład której wchodzili przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi oraz profesjonalny kucharz - konsultant kulinarny firmy Unilever. Oceniano sposób przygotowania, smak potraw i sposób podania. Marta i Eliza zachwyciły jury surówką z suszonymi pomidorami i prażonym słonecznikiem oraz sałatką z makaronem pełnoziarnistym, pieczonym kurczakiem i mozzarellą. Finałową aranżację dziewczęta przystroiły rustykalną kompozycją świeżych ziół i polnych kwiatów ułożoną w wiklinowym koszyczku. Było smacznie, zdrowo i kolorowo.

Marta, Eliza, ich opiekunka – pani Anna Hałaczkiewicz, otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz upominki od firmy Unilever.

 


„Maj obrodził nagrodami”

Nikt nie zaprzeczy prawdziwości stwierdzenia, iż  wspólna stała i systematyczna praca uczniów oraz nauczycieli daje efekty. Czasem trzeba na nie dłużej poczekać, ale kiedy się pojawią, dają ogromną satysfakcję, zwłaszcza że tak jak nam w tym roku- po prostu posypały się nagrody jak z rogu obfitości.

W maju nastąpiło rozwiązanie większości konkursów, w których brali udział nasi uczniowie. Z różnorodności wyłaniają się konkursy literackie, literacko- plastyczne oraz te, które integrowały wiedzę z różnych dziedzin.

 

Gimnazjaliści stawali w szranki z konkurentami na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym, gminnym i wojewódzkim i miło nam zawiadomić, że odnieśli sukcesy.

 

Anna Pobudejska z klasy 3F otrzymała wyróżnienie w VI Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja i proza twórców brytyjskich” w Działoszynie, zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej w IV edycji Konkursu Poetyckiego „W słowach utopieni” o zasięgu międzygminnym w Raciszynie oraz wywalczyła II miejsce w części plastycznej Międzyszkolnego Konkursu Literacko- Plastycznego „Moje spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej” w Wieluniu. Dodać należy, że do ostatniego z tych konkursów Ania zgłosiła również pracę literacką. II miejsce w powyższym konkursie zdobyła również Klaudia Kowalczyk z kl. Id za swoją pracę literacką. Ania pracowała pod kierunkiem p. Łucji Krzak, natomiast Klaudia - p. Elżbiety Woźniak.

 

Ze swojego sukcesu może także być dumna uczennica klasy IC Dominika Tkaczyńska, laureatka nagrody specjalnej w postaci wyróżnienia Polskiego Radia Łódź
w Wojewódzkim Konkursie Poetyckim pt. „Moja Mama” organizowanym  przez Stowarzyszenie Komitet Dziecka w Łodzi, Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty.   Dominikę zaproszono do siedziby radia, gdzie odebrała nagrody, odczytała swój nagrodzony wiersz „Kto to jest Matka” oraz udzieliła wywiadu  żywo na antenie. Podziękowania za sprawowanie opieki literackiej nad uczennicą otrzymała również p. Łucja Krzak.

 


 

Z „Wartą” trudzić się warto!

W dniach od 8 do 29 maja 2012 r. czternastoosobowa uczniów Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie uczestniczyła w konkursie pt.: „Gry myślenia warte” zorganizowanym przez Cementownię Warta i skierowanym do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Szczegóły każdego z trzech etapów konkursu publikowane były na stronie internetowej Cementowni Warta i miały formę zagadek i łamigłówek. Konkurs nie tylko zachęcał uczniów do kreatywnego i twórczego myślenia, ale również poprzez zabawę rozwijał i pogłębiał ich wiedzę na temat działalności Cementowni Warta.

Właściwe i precyzyjne rozwiązanie zadań poszczególnych etapów wymagało od uczestników  szczególnej umiejętności współdziałania, systematycznego i efektywnego komunikowania się, otwartości i aktywnej pracy.

Rozwiązanie rebusu w I etapie konkursu odsłoniło zadanie polegające na przygotowaniu ulotki reklamowej dla Cementowni Warta.

Kolejne zadanie uczniowie odszyfrowali za pomocą lustrzanego odbicia tekstu ze strony internetowej i według wytycznych zredagowali kilka artykułów  prasowych na temat działalności prospołecznej zakładu.

Zadania ostatniego etapu przekazano uczestnikom w formie łamigłówki, której rozwiązanie i wykonanie zmobilizowało i wyzwoliło w pełni twórcze siły całej drużyny. Uczniowie przy wsparciu opiekunów konkursu odkryli tajemniczą „zieloną energię”, którą okazała się wierzba energetyczna, opisali jej szerokie zastosowanie, aby następnie odnaleźć na terenie szkoły snopek wierzbowy i wykonać z niego ciekawą formę przestrzenną.

Rozstrzygnięcie konkursu „Gry myślenia warte” nastąpiło podczas tegorocznych Dni Otwartych Cementowni Warta w dniu 02.06. 2012 r. i okazało się szczególnie radosne dla drużyny naszego gimnazjum, która zajęła I miejsce. Wszyscy otrzymali atrakcyjne nagrody z rąk Prezesa Zarządu Cementowni Warta Dariusza Gawlaka oraz jury.

Skład zwycięskiej drużyny Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie tworzyli:

 1. Krystian Dąbkiewicz- IIa
 2. Mikołaj Bęben- IIa
 3. Damian Bilski – IIa
 4. Wiktoria Pingot- IIa
 5. Sonia Pawełoszek -IIa
 6. Dawid Prokop- IIf
 7. Damian Klekotka- IIf
 8. Natalia Kosowska IIf
 9. Agnieszka Sikora- IIf
 10. Karolina Włodarczyk- IIf
 11. Wiktoria Stefanek- IIf
 12. Mateusz Sadek- Ic
 13. Tomasz Taranek- IIIa
 14. SylwesterKotyla- IIIa

Opiekunowie: Aleksandra Miękinia, Jadwiga Lange, Jolanta Wituska, Marzena Łodzińska

Marzena Łodzińska


8 maja 2012

 

 

Dnia 8 maja 2012 r. w naszym gimnazjum odbyły się zajęcia poświęcone Unii Europejskiej. Przedstawiciele wszystkich klas gimnazjum uczestniczyli w zajęciach warsztatowych poświęconych tematyce Unii Europejskiej, podczas których zostały im przybliżone zasady  funkcjonowania najważniejszych instytucji UE, historia integracji unijnej oraz rodzaje funduszy europejskich. Ciekawa forma przekazu, towarzyszące gry  i zabawy edukacyjne sprzyjały aktywnej i twórczej pracy  wszystkich uczniów. Zajęcia rozwijały wśród gimnazjalistów postawy proeuropejskie oparte na aktywności społecznej, tolerancji oraz szacunku wobec innych .


3 maja - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3Maja 1791roku młodzież klas Ib i Id pod kierunkiem nauczycieli pani Jolanty Bernaś – Engel, pani Iwony Jędrzejewskiej oraz pani Aleksandry Lipy przygotowała inscenizację artystyczną tematycznie związaną z tym wydarzeniem. Młodzi aktorzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i umiejętnościami recytatorskimi. Wielki aplauz wśród widowni wywołał polonez w wykonaniu naszych uczniów. Celem inscenizacji było zapoznanie uczniów z historią Polski i świata, wyrabianie w młodych ludziach dumy bycia Polakiem, uświadamiania ciągłości i tradycji historycznej.

Jolanta Bernaś- Engel

Iwona Jędrzejewska

Aleksandra Lipa


22 kwietnia 2012 - Dzień Ziemi

 


19 kwietnia - wycieczka do Muzeum Kultury Przeworskiej i Bitwy pod Mokrą

 


18 kwietnia 2012 r.

Młodzież naszego gimnazjum przystąpiła do międzynarodowego konkursu o lasach YPEF


30 marca 2012 r.

Jak co roku uczniowie naszego gimnazjum zorganizowali dla mieszkańców Pajęczna i okolicznych miejscowości Jarmark Wielkanocny. Na jarmarku można było zakupić pisanki, palmy wielkanocne, stroiki, serwetki oraz inne ozdoby na stół wielkanocny. Nad organizacją jarmarku czuwali panie: Joanna Strzelczak, Jadwiga Lange, Aleksandra Miękina i pan Piotr Mielczarek.

 

Jarmark Wielkanocny

 

 

W dniu 30 marca 2012r. odbyła się druga edycja Jarmarku Wielkanocnego. Młodzież naszego gimnazjum w Parku Miejskim w Pajęcznie zaprezentowała dla mieszkańców, wykonane własnoręcznie ozdoby związane z tradycją Świąt Wielkiej Nocy.

Przedsięwzięcie było realizowane w ramach projektu edukacyjnego.

Wielu mieszkańców odwiedziło nasz kram, ale wielu nie miało możliwości, ze względu na niesprzyjającą pogodę. Myślimy, że ani nas ani mieszkańców nie zniechęcił ten fakt i w następnym roku również będą nam towarzyszyć.

Dziękujemy wszystkim osobom za udzieloną nam pomoc i wsparcie naszego przedsięwzięcia.

Zapraszamy za rok.

 

Koordynator projektów edukacyjnych

Joanna Strzelczak


W czwartek 22 marca b.r.

w Działoszynie odbył się po raz szósty Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poezja i proza twórców brytyjskich”. Konkurs miał na celu rozbudzanie zainteresowania poezją i prozą twórców brytyjskich, a przede wszystkim upowszechnianie twórczości poetów i pisarzy Wielkiej Brytanii oraz propagowanie nauki języka angielskiego. Uczestnicy konkursu, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych prezentowali dwa utwory,  jeden w języku angielskim, a drugi w przekładzie. W kategorii szkoły gimnazjalne jury przyznało honorowe pierwsze miejsce uczennicy naszego gimnazjum Karolinie Wodzisławskiej z klasy IIIa. Karolina recytowała fragment prozy Opowieści z Narnii

William Blake The Night

Anna Pobudejska 3e

 

Maria Grabas 3a

Julia Binek 3c

Julia Mesjasz 1d

Monika Mendak 1d

Marta Bednarska 2f


21 marca - Dzień Talentów

 


III Edycja szkolnego konkursu z języka niemieckiego

dla klas I i II w roku szkolnym 2011-2012

Der beste Deutsche” im Schuljahr 2011/2012 in der ersten Klasse

Der beste Deutsche” im Schuljahr 2011/2012 in der zweiten Klasse

 

Konkurs był skierowany do uczniów klas pierwszych i drugich.

Polegał na wykazaniu się umiejętnością posługiwania się czterema sprawnościami językowymi, obejmujący zakres materiału w odpowiedniej klasie. Do konkursu przystąpiło 27 uczniów. Konkurs odbył się w dniach 19.03.2012r. i 21.03.2012r. i składał się z 2 etapów:

 • I etap – test leksykalno – gramatyczny,

 • II etap – ustny (zawierający autoprezentację, reagowanie językowe – sposób zachowania się w określonych sytuacjach językowych)

Cele konkursu:

 • promocja nauki języka niemieckiego,

 • powtórzenie i utrwalenie przez uczniów zdobytej wiedzy,

 • podnoszenie poziomu umiejętności językowych,

 • umiejętność autoprezentacji,

 • przygotowanie do przyszłych konkursów, egzaminów pisemnych i ustnych

 

Wyniki konkursu „Der beste Deutsche” im Schuljahr 2011/2012 in der ersten Klasse

 

I miejsce: Tkaczyńska Dominika kl.Ic

Damian Brożyna kl.Ic

 

II miejsce: Nowak Aleksandra kl.Ia

 

III miejsce: Hałaczkiewicz Agata kl.Ic

 

 

Wyniki konkursu „Der beste Deutsche” im Schuljahr 2011/2012 in der zweiten Klasse

I miejsce: Magdalena Hamara kl.IIg

Adam Rogaczewski kl.IIc

 

II miejsce: Marta Trzeciak kl.II f

Maja Wodzisławska kl.IIe

 

III miejsce: Dominika Bzdak kl.IIe

 

 

Gratulujemy TALENTU JĘZYKOWEGO!!!!

 

 

Pomysłodawcy i organizatorzy konkursu: Joanna Strzelczak i Magdalena Bazan

 


 

SPRAWOZDANIE Z DZIAŁAŃ

przeprowadzonych przez Anetę Bęben i Iwonę Jędrzejewską

w ramach Dni Matematyki

W PUBLICZNYM GIMNAZJUM W PAJĘCZNIE

MARZEC 2012

Jak co roku, w marcu odbywały się w naszej szkole Dni Matematyki.

Jest to już ósma edycja tego cyklicznego, powtarzającego się rokrocznie przedsięwzięcia.

W dniu 21.03.2012r. w Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie z okazji Dnia Odkrywców Talentów odbyła się większość zaplanowanych działań:

 • Ø KONKURS „SUDOKU”

Konkurs miał na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.

Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 15 uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch etapach

(I etap – eliminacje, II etap – finał). Każdy uczeń otrzymał do wypełnienia diagram sudoku.

W finale wyłonieni zostali zwycięzcy.


MISTRZ SUDOKU KLAS I to Jakub Łuszczyk z klasy Ic

II miejsce zajęła Klaudia Kowalczyk z klasy Id

III miejsce zajęła  Dominika Tkaczyńska z klasy Ic

 • KONKURS WIEDZY MATEMATYCZNEJ „JEDEN Z DZIESIĘCIU”

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań oraz motywowanie uczniów do aktywnej i twórczej nauki.

Konkurs zorganizowany był dla uczniów klas drugich.

Zakres materiału obejmował treści matematyczne dotyczące liczb, ciekawostek ze świata matematyki oraz słynnych matematyków.

Konkurs przebiegał w trzech etapach.

Podczas konkursu panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże

zaangażowanie uczestników.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Wiktor Tkaczyński kl. IIf

II miejsce – Daniel Szczypiór kl. IIf

III miejsce – Magdalena Małecka kl. IIc

 • Ø ZAWODY MATEMATYCZNO – SPORTOWE

Celem zawodów było rozbudzanie zainteresowania matematyką poprzez rozwiązywanie ciekawych zadań połączone ze sportem „na wesoło”. Współpraca zespołu matematyczno – przyrodniczego z zespołem promującym aktywne formy wypoczynku również okazała się bardzo udana i trafiona.

Organizatorami zawodów były panie: Aneta Bęben, Iwona Jędrzejewska i Bożena Stępień.

W zawodach brali udział uczniowie klas trzecich. Każdą klasę reprezentowała drużyna składająca się z trzech osób.

Po zliczeniu punktacji z zakresu zadań matematycznych i sportowych klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

 

I miejsce - ex aequo klasa IIIe i IIIf

Klasy reprezentowali:

IIIe: Aleksandra Plucińska, Damian Kotyla, Łukasz Leśniak

IIIf: Katarzyna Nowak, Damian Greliński, Patryk Garus

II miejsce – klasa IIId

Klasę reprezentowały: Ilona Pluskota, Gabriela Foltyńska, Karolina Ziejewska

III miejsce – klasa IIIb

Klasę reprezentowali: Maciej Beśka, Adrian Kula, Wojciech Stępień

IV miejsce – klasa IIIc

Klasę reprezentowali: Emilia Moryń, Kinga Zdybowicz, Michał Szajkowski

Klasa IIIa nie zgłosiła uczestników do turnieju

Impreza przebiegała w miłej i sportowej atmosferze. Konkurencje sportowe  (tj. rzuty do bramki, rzuty do celu, przeciąganie liny) były przeplatane zadaniami matematycznymi (rebusy, krzyżówki, łamigłówki logiczne). Atmosfera była wesoła, a forma połączenia matematyki i sportu spodobała się uczniom. Po zawodach często wyrażali swoje zadowolenie z udziału w tym nietypowym przedsięwzięciu.

 

 • „SIŁOWNIA MATEMATYCZNA”

Młodzież naszej szkoły miała także możliwość próbowania swoich sił w „Siłowni matematycznej” zorganizowanej w sali 108. Podczas zajęć zajmowali się oni układaniem trójwymiarowych kompozycji z drewnianych klocków „Szósty zmysł”, układali edukacyjne łamigłówki przestrzenne tzw. „Kostki szczęścia” oraz rozwiązywali skomplikowane zadania na myślenie logiczne przy zastosowaniu komputera oraz tablicy interaktywnej.

Większość uczniów początkowo uważała, że ułożenie z sześciu puzzli kostki lub z sześciu klocków określonej budowli jest sprawą banalną. Dopiero pierwsza próba wywołała olbrzymie zdziwienie, że nie wszystko przychodzi tak łatwo i szybko.
Reakcje młodzieży były bardzo ciekawe i różnorodne. Oczywiście najmilszą była radość  pokonania podejmowanych problemów i przejście do kolejnych etapów. Te rewelacyjne łamigłówki, poprzez zabawę, świetnie ćwiczą wytrwałość, cierpliwość, spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie, dają poczucie sukcesu i zwiększają wiarę we własne siły - ale też uczą pokory. U młodzieży przekłada się to na sukcesy w szkole, szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych. Są również nieocenione w pracy z osobami z zaburzeniami i dysfunkcjami - zabawa nimi to bardzo intensywny ale miły trening analizatora wzrokowo-ruchowego!

 • AUDYCJA
  Uczniowie klasy Id prezentowali także swoje talenty dziennikarskie. W „Dniu Liczby π” tj. 14 marca 2012r. przedstawili przez szkolny radiowęzeł społeczności gimnazjalnej audycję na ten temat. Należy podkreślić zaangażowanie prelegentów i docenić ciekawy charakter prezentowanych informacji.

Pajęczno, dnia 22.03.2012r.

Iwona Jędrzejewska

Aneta Bęben

 


 

W dniu 19.03.2012 r. odbył się

szkolny etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Na podstawie testu pisemnego wyłoniliśmy pięciu gimnazjalistów, którzy  osiągnęli najlepsze wyniki i wykazali się wysokim poziomem wiedzy pożarniczej. Paweł Binecki (kl.IIIF), Krzysztof Góra (kl. IIIF), Agnieszka Sikora (kl.IIe), Mateusz Szczęsny (kl.IA) oraz Adrian Garbiec (kl. IA) reprezentowali następnie nasze gimnazjum podczas eliminacji gminnych w dniu 22.03.2012 r. Zwycięzcą konkursu został Paweł Binecki, II miejsce zajął Krzysztof Góra natomiast miejsce III wywalczył Adrian Garbiec. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Wszystkim uczestnikom turnieju radość sprawiły nagrody pocieszenia. Laureaci etapu gminnego będą nas reprezentować w dniu 30.03.2012 r. podczas turnieju powiatowego. Już dziś  życzymy im samych sukcesów.

 

 


 

Sprawozdanie z wycieczki do Warszawy w dniu 15 marca 2012r.

W dniu 15 marca 2012r. odbyła się autokarowa wycieczka do Warszawy - stolicy Polski, w której znajduje się szereg urzędów państwowych, zabytków, muzeów i miejsc pamięci.

Uczestniczyło w niej 39 uczniów. Była to wycieczka całodniowa. Pomysłodawcą byli uczniowie z klasy 3c, której jestem wychowawcą. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Grażyna Trzeciak, Bożena Maciągowska, Małgorzata Płuciennik.

 

Program wycieczki obejmował:

 

 • zajęcia w Centrum Nauki Kopernik
 • spacer z przewodnikiem ulicami Warszawy – Plac Zamkowy, Kolumna Zygmunta, Stare Miasto, Krakowskie Przedmieście, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza,
  • zwiedzanie wystawy   edukacyjnej  „Geniusz Leonardo da Vinci”,
  • pomnik Janusza Korczaka – wspomnienie wybitnego lekarza, pedagoga, pisarza, publicysty, działacza społecznego, (pomnik przedstawia Janusza Korczaka, w otoczeniu dzieci, pod martwym kikutem drzewa, którego suche konary układają się w siedmioramienny żydowski świecznik – menorę, usytuowany jest w miejscu gdzie w czasie okupacji znajdował się sierociniec),

   

  • Pałac Kultury i Nauki – najwyższy polski zabytek, żyjące Muzeum Sztuki Socrealizmu –wjazd na XXX piętro - taras widokowy – panorama Warszawy,

 

Odwiedzenie wszystkich tych miejsc miało na celu:

 

 • rozbudzanie aktywności poznawczej uczniów,
 • poznanie historia miasta, jego najpiękniejszych i najciekawszych zakątków, historii ludzi których życie związane jest lub było ze stolicą, odwiedzenie miejsc i ulic znanych młodzieży z literatury,
 • kultywowanie tradycji patriotycznych,
 • zasady właściwego zachowania w obiektach muzealnych i miejscach pamięci narodowej, miejscach publicznych,
 • integrację zespołów klasowych.

 

Zarówno cele wycieczki jak i atrakcyjny program zostały zrealizowane w pełni.

Uczniowie chętnie pogłębiali swoją wiedzę w sposób inny niż tradycyjne zajęcia edukacyjne. Odpowiadał im plan i program wycieczki, tempo zwiedzania było odpowiednie. Ciekawe i dodatkowo humorystyczne opowieści przewodnika bardzo zainteresowały uczniów.

Należy podkreślić także zaangażowanie uczniów klasy 3c, którzy sami wybrali miejsca wyjazdu a także zaangażowali się w przebieg i organizację. Wszystko to złożyło się na bardzo dobrą atmosferę podczas wycieczki, która okazała się niezwykle udana. Potwierdzają to opinie uczniów i uczestniczących nauczycieli.

Uczniowie  wyrazili chęć zorganizowania następnego, podobnego wyjazdu.

 

Aneta Bęben

Grażyna Trzeciak

Bożena Maciągowska

Małgorzata Płuciennik


W dniu 14 marca 2012 roku w budynku Publicznego Gimnazjum w Nowej Brzeźnicy
odbył się XII Międzygimnazjalny Konkurs Chemiczny Powiatu Pajęczańskiego.

Celem przeprowadzenia tego konkursu było wyłonienie grupy najlepszych uczniów reprezentujących powiat pajęczański w zakresie wiedzy chemicznej.

Do konkursu przystąpili uczniowie reprezentujący Szkoły Gimnazjalne z powiatu pajęczańskiego.

Uczniów Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie do konkursu przygotowywała Pani Bożena Stępień.

Naszą placówkę reprezentowało dwoje uczniów klas trzecich:

 1. Aleksandra Plucińska             III e
 2. Binecki Paweł                         III f

Oboje uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Paweł Binecki – otrzymał wyróżnienie.

Gratulacje!

Bożena Stępień

 


Sprawozdanie z udziału uczniów naszego gimnazjum

w półfinale i finale Wojewódzkiego Konkursu Tematycznego

„Matematyka – Moja Pasja”

Ponad 1400 uczniów - licealistów i gimnazjalistów - z regionu łódzkiego wzięło udział w konkursie "Matematyka - Moja Pasja". Tak duże zainteresowanie konkursem - jak przyznali organizatorzy - było sporym zaskoczeniem.

Twórcą konkursu jest dr Andrzej Rychlewicz, a jego organizatorami Wydział Matematyki i Informatyki oraz Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Współorganizatorem konkursu dla gimnazjalistów jest Łódzki Kurator Oświaty.

15 lutego 2012 roku w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego odbył się półfinał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Matematyka - Moja Pasja”.  Konkurs został uznany przez  Łódzkiego Kuratora Oświaty jako konkurs tematyczny. Ideą tego konkursu jest promowanie matematyki, w szczególności zachęcenie uczniów naszego regionu do postrzegania matematyki jako interesującej i zajmującej dziedziny, aby tak jak w nazwie tego konkursu, stała się ona pasją dla wielu z nich.
Czworo uczniów klas trzecich naszego gimnazjum rywalizowało ze 176 uczniami z całego województwa.

W wyniku zmagań i rozważań nad problemami matematycznymi, do finału zakwalifikowało się troje naszych najzdolniejszych matematyków. Wśród nich znaleźli się: Aleksandra Plucińska kl. IIIe, Sylwester Kotyla kl. IIIa oraz  Krzysztof Góra kl. IIIf .

21 lutego 2012 roku odbyła się  Gala Finałowa Konkursu „Matematyka – Moja Pasja” w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Udział w Gali wzięli m.in.:
Jolanta Chełmińska - Wojewoda Łódzki,
Jan Kamiński - Łódzki Kurator Oświaty.
Prof. zw. dr. hab. Włodzimierz Nykiel - Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Łódzkiego,
Prof. dr hab. Ryszard Pawlak - Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Należy wziąć pod uwagę, że nie bez powodu spośród 146 finalistów tego konkursu na Galę Finałową zaproszono właśnie tych, a nie innych uczniów, czyli trzydziestu z gimnazjów naszego województwa, a wśród nich zaproszona została uczennica  naszego gimnazjum Aleksandra Plucińska kl. IIIe.
Aleksandra na Gali została wyróżniona, a w nagrodę otrzymała dyplom oraz nagrodę książkową.
Serdecznie gratulujemy!!!

Zespół matematyków naszego gimnazjum wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratuluje i życzy wielu sukcesów !!!

Szkolny koordynator konkursu:

Iwona Jędrzejewska14 lutego - walentynki


Komers

25 stycznia 2012 r. po raz kolejny w historii Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie odbył się bal dla trzecioklasistów. Przed KOMERSEM, jak w poprzednich latach, uczniowie tańczyli poloneza w hali sportowej.
Organizacją tego przedsięwzięcia, a mianowicie ułożeniem układu tanecznego poloneza i przygotowaniami zajęły się:
Pani Bożena Stępień
Pani Anna Wodzisławska
Próby rozpoczęły się już 02  listopada 2011 r. Na pierwsze próby zgłosiło się ok. 100 uczniów. Podczas kolejnych spotkań niektórzy uczniowie rezygnowali nie radząc sobie z podejmowanymi wyzwaniami, inni natomiast nie potrafili sprostać wyznaczonemu zadaniu.
Ostatecznie tańczyło 32 pary, a na przygotowania poświęcono wiele godzin, aby w końcowym efekcie wszystko było „dopięte na ostatni guzik”.
Całość układu wypadła niezwykle efektownie, a dodatkowo uroku dodawały stroje tancerzy : chłopcy w garniturach, a dziewczęta w pięknych sukienkach z herbacianymi różami w dłoniach.
Warto było obejrzeć tegoż poloneza, gdyż prezentowane przez młodzież układy cieszyły się dużym aplauzem ze strony widowni dość licznie zgromadzonej w hali sportowej.
Zainteresowanie było ogromne, głównie ze strony rodziców, którzy przybywając podziwiać swoje pociechy, chcieli uwidocznić te niezapomniane chwile wykonując pamiątkowe zdjęcia.
Po zaprezentowaniu układu tanecznego poloneza przez trzecioklasistów Pani vice dyrektor Grażyna Trzeciak podziękowała paniom przygotowującym oraz uczniom za piękny występ.
I choć była to krótka chwila to na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych.Sprawozdanie przygotowały
Bożena Stępień
Anna Wodzisławska

 


 

Sprawozdanie z udziału uczniów naszego gimnazjum
w konkursie matematycznym „Matematyka – moja pasja”.Rok szkolny 2011/2012 jest Rokiem Szkoły z Pasją. W myśl tej idei uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w konkursie matematycznym „ Matematyka – moja pasja”.
Konkurs został zorganizowany dla uczniów gimnazjum z województwa łódzkiego przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Konkurs ten dla uczniów gimnazjów został uznany przez Łódzkiego Kuratora Oświaty za konkurs tematyczny.
Konkurs jest kierowany dla uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie matematyką. Obejmuje treści podstawy nauczania matematyki w klasach I – III gimnazjum oraz treści wykraczające poza tę podstawę. Konkurs ma formę pisemną i jest przeprowadzany w trzech etapach tj. szkolny, ponadszkolny i wojewódzki.

I etap konkursu odbył się 10.12.2012 r. Z naszego gimnazjum wzięło udział 24 uczniów.
Do II etapu z naszej szkoły zakwalifikowało się 5 osób tj:

    Łuszczyk Jakub – kl. Ic
    Plucińska Aleksandra - IIIe
    Sylwester Kotyla – kl. IIIa
    Krzysztof Góra – kl.III f
    Binecki Paweł – kl. III f

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a uczniom, którzy zakwalifikowali się do II etapu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Zespół matematyków


We wtorek 17 stycznia

odkryliśmy nowe talenty wokalne i recytatorskie podczas konkursu kolęd i poezji świątecznej w języku niemieckim.

Sprawozdanie z przebiegu Szkolnego Niemieckojęzycznego Konkursu Recytatorsko- Muzycznego

 

W dniu 17 stycznia 2012 odbył się w Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie II Szkolny Niemieckojęzyczny Konkurs Recytatorsko- Muzyczny. Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty w dwóch kategoriach konkursowych: recytacja wierszy o tematyce świątecznej oraz śpiew kolęd i piosenek świątecznych w języku niemieckim. W kategorii recytacji wierszy w języku niemieckim wystąpiło 8 uczniów, w drugiej kategorii swoje zdolności muzyczne zaprezentowało 12 uczniów z klas I, II i III. Uczniowie byli również zobowiązani do przygotowania polskiego streszczenia prezentowanych utworów, ciekawych informacji o autorach, mogli wykorzystać również podkłady muzyczne.

Przygotowania konkursowe odbywały się na zajęciach koła zainteresowań językiem niemieckim, podczas których uczniowie korzystając z niemieckich stron internetowych wyszukiwali wraz z nauczycielami wiersze i kolędy w języku, szlifowali prawidłową wymowę oraz dykcję, dokonywali również tłumaczenia wierszy, korzystali ze wskazówek nauczycieli.

Konkurs odbywał się na świetlicy szkolnej przy blasku świec i świątecznej dekoracji w ciepłej, przyjaznej dla wszystkich uczniów atmosferze. Gorące brawa dla każdego uczestnika rozgrzewały ducha zdrowej rywalizacji.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Jadwiga Lange, Pani Magdalena Bazan-, Pani Anna Wodzisławska wyraziła uznanie dla umiejętności wszystkich uczestników i wyłoniła najlepszych uczniów w obu kategoriach konkursowych. W recytacji wierszy w języku niemieckim III miejsce zajął uczeń klasy III C Adam Kozłowski,

II miejsce- Adrian Garbiec z klasy Ia. Pierwsze miejsce wywalczyli ex aequo pierwszoklasista (Id) Paweł Wolski oraz trzecioklasistka Anna Pobudejska kl. IIIf. Uczennice klasy Ia Hanna Cimcioch oraz Aleksandra Kowalska otrzymały wyróżnienia konkursowe. Zwycięzcy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności językowych oraz recytatorskich. Trafnie i interesująco przedstawiali polskie streszczenia utworów. Recytacji towarzyszyły nastrojowe podkłady muzyczne.

W kategorii kolęda i piosenka świąteczna szkolna komisja konkursowa przyznała nagrody w dwóch grupach: W grupie solistów przyznane zostały równorzędne 2 pierwsze miejsca dla Katarzyny Nowak (IIIf) i Elizy Młynarskiej (Id) oraz miejsce III dla Julii Binek z klasy III c. W grupie zespołów muzycznych I miejsce zdobyły: Karolina Wodzisławska- kl. IIIa, Maja Wodzisławska- kl. IIe oraz Agata Wróż- kl. IIIa, II miejsce- Małgorzata Zdunek- kl. III e i Aleksandra Modlińska – kl. III e oraz III miejsce Paulina Kopyt- kl. III c i Weronika Czarnecka – kl. I a.

Organizatorzy

Marzena Łodzińska, Agnieszka Hałaczkiewicz
 

W czwartek – 05.01.2012r. zagościła

w naszej szkole

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 


W niedzielę 08.01.2012r. nasi gimnazjaliści kwestowali na ulicach miasta. Uczniowie: Katarzyna Gralińska kl.IIIa, Alicja Gajęcka kl.IIIa, Damian Bilski kl.IIa, Damian Klekotka kl.IIf, Lorencki Mateusz kl.IIa, Marek Keller kl.Ib, Mateusz Mielczarek kl.Ib, Jędrzej Krzak kl.Ic, Piotr Pęciak kl.Id, Paweł Wolski kl.Id pod opieką pani Joanny Strzelczak, mimo chłodu i deszczu od godziny 7:30 rano zachęcali mieszkańców Pajęczna do datków na rzecz fundacji WOŚP. Cieszymy się, że z wielką ochotą mieszkańcy wsparli akcję. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli i zapraszamy za rok.


Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Joanna Strzelczak


 

 


22 grudnia


Boże Narodzenie to swoiste misterium radości. W życiu każdego człowieka muszą być takie uroczyste chwile, dzięki którym stajemy się bardziej wrażliwi i serdeczni, bliscy i potrzebni. Stół wigilijny i szopka gromadzą razem każdą rodzinę, bliskich, przyjaciół.

Z Bożym Narodzeniem wiąże się szereg pięknych zwyczajów, które wpisane są nie tylko w polską tradycję ale i w poezję.

Uczniowie klas 3c, 3f i 2c pod kierunkiem p. Łucji Krzak, p. Anety Bęben, p. Ewy Wlaźlak, ks. Pawła Gancarka i p. Piotra Mielczarka przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe w formie spotkania wigilijnego, na którym śpiewali kolędy, przytoczyli refleksje wybitnych poetów i pisarzy polskich na temat Bożego Narodzenia oraz przypomnieli tradycje i zwyczaje świąteczne. 

Światełko Betlejemskie


 

19 grudnia

W dniu  19 .12.2011 r. uczennice naszego gimnazjum - Maja Wodzisławska (kl.2e), Agata Wróż (kl. 3a) oraz Karolina Wodzisławska (kl.3a) wzięły udział w I Językowym Konkursie Piosenki Bożonarodzeniowej zdobywając wyróżnienie. Uczennice zaprezentowały utwór w języku niemieckim pt. "Weisses Weihnacht". Jury konkursowe doceniło duże umiejętności wokalne oraz językowe naszych gimnazjalistek, a w szczególności przygotowaną oprawę muzyczną piosenki.

 


15 grudnia - Turniej trójek siatkarskich.

więcej informacji wkrótce

 


 

Ogromny sukces naszych pływaczek!

 

8 listopada 2011r. na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomsku odbyły się Mistrzostwa Rejonu Bełchatowskiego w Sztafetach Pływackich 10x25m Szkół Gimnazjalnych „Gimnazjada 2011/2012”. Do zawodów zakwalifikowały się po dwa najlepsze zespoły z powiatów radomszczańskiego, bełchatowskiego, piotrkowskiego oraz jedna z powiatu pajęczańskiego reprezentowana przez uczniów Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie w kategorii dziewcząt i chłopców. Doskonałą formę, wolę walki i przygotowanie zaprezentowały uczennice naszego gimnazjum pod kierunkiem Anny Wodzisławskiej. Dziewczęta z czasem 2:42.10 zajęły I miejsce i 17 listopada 2011 roku wraz z drużyną z Gimnazjum nr 4 z Piotrkowa Trybunalskiego będą reprezentowały nasz rejon w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w Skierniewicach. Walka pomiędzy drużynami była bardzo zacięta, wyrównana i rozegrana zgodnie z zasadami „zdrowego” współzawodnictwa, a o miejscach decydowały ułamki sekund.

Mistrzostwo wywalczyły:

Gajęcka Alicja 3a,

Gralińska Katarzyna 3a,

Strzelczak Olga 3a,

Binek Julia 3c,

Lewandowska Ada 3d,

Plucińska Aleksandra 3e,

Miszewska Nikola 2c,

Sygidus Aleksandra 2e,

Kulińska Marta 1a,

Mesjasz Julia 1d.

Gratulacje!

Serdecznie dziękujemy za pomoc, życzliwą współpracę i wspieranie talentów kierownikowi Powiatowej Pływalni w Pajęcznie panu Pawłowi Wolskiemu.

Anna Wodzisławska


Akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 


 

SUKCES DRUŻYNY SIATKARSKIEJ CHŁOPCÓW

 

Młodzi  siatkarze  z Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie zdobyli laur zwycięstwa w Wojewódzkim Turnieju Gimnazjalistów w Piłce Siatkowej.

Zawody odbyły się 26 października 2011 r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 4 w Radomsku.

Do turnieju zostało zaproszonych pięć zespołów. Grano systemem „każdy z każdym”.

Chłopcy z Pajęczna wygrali wszystkie spotkania. Otrzymali w nagrodę puchar, piłkę do siatkówki oraz dyplom.

Impreza była jedną z cyklu „Sport na okrągło” organizowanych przez  UMLKS Radomsko .  Patronat nad rozgrywkami sprawował Prezydent Miasta Radomsko i Marszałek Województwa Łódzkiego, który udzielił finansowego wsparcia.

Oto skład zwycięskiej drużyny:

Taranek Tomasz  3a - libero
Kucharczyk Gabriel  3f - libero
Trawczyński Bartosz  3a - środkowy
Kula Adrian 3b - środkowy
Bęben Mikołaj  2a - środkowy
Kozłowski Damian 3f – środkowy
Leśniak Łukasz 3e - przyjmujący
Klekotka Damian  2f - przyjmujący
Garus Patryk  3f - przyjmujący
Kotyla Sylwester 3a - przyjmujący
Stawiak Mateusz 3c  - rozgrywający
Wieczorek Paweł  3a - rozgrywający
Harciarek Norbert  2f - atakujący
Jura Kacper  2a - atakujący

 

Zwycięzców przygotowywał nauczyciel wychowania fizycznego pan Gabriel Bednarski.

Gratulujemy!

 


 

puste tonery tusze zamienniki zbieraj z puste.com.pl


W tym roku szkolnym nasza szkola przystapila do kolejnej II edycji zbiórki pustych tonerów, tuszy i kartridzy do drukarek laserowych i atramentowych pod haslem:

„NIE WYRZUCAJ JAK LECI PUSTYCH KARTRIDZY I TONERÓW DO SMIECI”

Jezeli posiadasz puste skontaktuj sie z nasza szkola i przekaz je nam, dzieki temu nasza szkola otrzyma punkty za puste tonery i tusze.
Szkola moze wymienic zdobyte punkty na nagrody. Dodatkowym atutem Projektu puste.com.pl jest wspieranie ekologii - za puste sadzimy drzewa.Wiecej informacji na stronie www.puste.com.pl

oraz w sekretariacie szkoly.

 

W zamieszczonej powyżej liście znajdziecie Państwo zdjęcia jak i opisy pustych kartridzy, tonerów. Lista pustych pomoże w zidentyfikowaniu tonerów i tuszy, które należy zbierać. Zbieramy puste tonery i tusze następujących producentów: hp, samsung, lexmark, canon, brother, epson, xerox, minolta, dell.

Punktujemy:

• Oryginalne kartridże oraz tonery
• Kartridże producentów takich jak HP, Canon, Lexmark
• Tonery firm takich jak HP, Samsung, Brother, Minolta, Lexmark ...
• Zamienniki tuszy i tonerów
• regenerowane tusze i tonery
• chińskie tusze i tonery 100% new.

Nie punktujemy:

• Uszkodzonych kartridży oraz tonerów
• Kartridży producentów takich jak Epson, Brother
• Tonerów firmy Xerox, Kyocera, Oki.
• Kartridży i tonerów od bardzo starych drukarek powyżej 5 lat
• Wkładów od kserokopiarek

 


 

14 października - Dzień Edukacji Narodowej

zobacz


10 października - Dzień Papieski

zobacz


10 października 2011

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

zobacz


Lekcja demokracji w gimnazjum

 

zobacz

W dniu 7.10.2011 r. w Publicznym Gimnazjum w Pajęcznie odbyły się prawybory do Parlamentu Rzeczpospolitej. Z 395 uczniów naszego gimnazjum głosy oddało 327co stanowi 82,7 % uczniów oraz 13 nauczycieli.

Komisja w składzie:

1.Wiktoria Wrona

2.Agata Smolarek

3.Emilia Choroba

4.Wiktor Łyp

5.Patryk Zadworny

6.Dominik Bujak

7. Maciek Kopera

Po podliczeniu głosów stwierdziła, co następuje:

ważnych głosów 324, nieważnych 3 głosy.

Organizacją prawyborów zajęła się p. Jolanta Bernaś – Engel.

 


 

Fotorelacja z pobytu w Niemczech (Merseburg, Erfurt) w ramach wymiany uczniowskiej w dniach 28.09 - 02.10.2011 -

zobacz

 


Kibicuj bezpiecznie

Szanowni Państwo dyrektorzy szkół/placówek
województwa łódzkiego.

Kuratorium Oświaty w Łodzi z uznaniem wspiera realizację kampanii społecznej „Kibicuj Bezpiecznie” organizowanej przez Komendę Wojewódzka Policji w Łodzi w ramach programu prewencyjnego Komendy Głównej Policji „Jestem Kibicem przez duże K”.

Kampania skierowana jest do młodzieży zainteresowanej właściwymi i bezpiecznymi zachowaniami w trakcie kibicowania imprezom sportowym, w szczególności związanymi z organizacją przez Polskę Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Zachęcam Państwa dyrektorów do zapoznania się z informacjami zamieszczonymi na stronie Kuratorium Oświaty w Łodzi w banerze „Kibicuj Bezpiecznie’.

Proszę o zamieszczenie informacji na temat kampanii w gazetkach szkolnych oraz rozpropagowanie informacji o kampanii podczas spotkań z rodzicami.

 

 

Z wyrazami szacunku

Łódzki Kurator Oświaty

Jan Kamiński


Fotorelacja z polsko - niemieckiej wymiany uczniowskiej w dniach 6 - 10 września 2011 r.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży w Publicznym Gimnazjum Pajęcznie

 

W dniach 06.09. - 10.09.2011 r. już po raz piąty gościliśmy grupę uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. Herdera w Merseburgu (Niemcy – Saksonia – Anhalt). Fundacja „Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży”, organ prowadzący oraz Rada Rodziców wspierają finansowo wymianę młodzieży.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania był sport. Wprowadzenie w tematykę stanowiły prezentacje multimedialne sylwetek najsłynniejszych polskich sportowców, przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum. Niemiecka młodzież zaangażowana została również we wspólny projekt. Prezentacje wzbogacone były o występy muzyczno-wokalne oraz taneczne.

Następnie wszyscy uczniowie, biorący udział w wymianie uczestniczyli w zajęciach sportowych. Pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie rozgrywali mecze piłki siatkowej, nożnej, uczestniczyli w zawodach sprawnościowych.

W godzinach popołudniowych zorganizowano wycieczkę do Załęcza Wielkiego, gdzie młodzież zaprzyjaźnionych szkół mogła spędzić czas na łonie natury Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, wspólnie wykonywać eksperymenty na zajęciach ekologicznych, co sprzyjało zacieśnianiu więzów koleżeńskich.

W kolejnym dniu odbyła się wycieczka do Łodzi, podczas której uczniowie zwiedzili Muzeum Włókiennictwa i wzięli udział w warsztatach manualnych.

Ostatni dzień pobytu młodzieży z Merseburga w naszym mieście obfitował także we wspólne, ciekawe przedsięwzięcia. Młodzież polska i niemiecka brała udział w zajęciach języka niemieckiego, co było świetną okazją do kontaktu z „żywym” językiem niemieckim dla uczniów spoza wymiany.

Dzięki życzliwości i otwartości pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Pajęcznie uczniowie zaprzyjaźnionych szkół uczestniczyli w seansie filmowym w kinie „Świteź” oraz warsztatach artystycznych na terenie ośrodka. Młodzież obejrzała tam także wystawę fotografii otworkowej.

Uwieńczeniem wymiany był koncert chóru Hades Band, grupy uczniów Publicznego Gimnazjum w Pajęcznie oraz Gimnazjum im. Herdera z Merseburga. Koncert uświetnił również występ zespołu „Nowa energia”.

W sobotę 10 września pożegnaliśmy niemieckich przyjaciół, jednak rozstaliśmy się na krótko, bo już 28 września grupa gimnazjalistów z Pajęczna wyruszy do Merseburga.

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/12

foto