Home Polsko-niemiecka wymiana uczniowska

Polsko-niemiecka wymiana uczniowska

Polsko-niemiecka wymiana uczniowska

 

Nauczyciele prowadzący: Agnieszka Hałaczkiewicz, Marzena Łodzińska

Opis zajęć:

W ramach wymiany uczniowie pod kierunkiem nauczycieli pracują nad projektami. Wraz z młodzieżą z gimnazjum w Merseburgu zrealizowaliśmy 4 projekty na różnorodne tematy: literatura, teatr, historia, muzyka. Praca nad projektami odbywa się podczas zaj. dodatkowych, kontakt mailowy i bezpośrednie spotkania

 

Opis dokonań uczniów:

 

Uczniowie posługują się językami obcymi w pracy nad projektami. Podczas publicznej prezentacji projektów przedstawiają swoje umiejętności językowe i artystyczne, wzrasta ich motywacja do nauki języków obcych i chęć pielęgnowania zawartych przyjaźni. Stają się bardziej tolerancyjni.