Home Koło artystyczne „Wróćmy do rękodzieła”

Koło artystyczne „Wróćmy do rękodzieła”

Koło artystyczne „Wróćmy do rękodzieła”

wystawa prac - zobacz

 

Nauczyciel prowadzący: Jadwiga Lange


Opis zajęć:


Program działalności koła „Wróćmy do rękodzieła” ma na celu przywrócenie młodzieży wiedzy o pracach ręcznych. Uczniowie poznają tajniki haftu, makramy, tkactwa. Rozwijają zainteresowania artystyczne i twórcze, kultywują tradycję przez kontakt ze sztuką ludową.


Opis dokonań uczniów:


Zorganizowanie izby regionalnej w świetlicy szkolnej. Prezentowanie prac na wystawach szkolnych (stroiki świąteczne, palmy wielkanocne, kartki bożonarodzeniowe, makrama, tkactwo: gobeliny, hafty, serwetki). Udział w konkursach, np. specjalna nagroda burmistrza za gobelin „Pajęczańska lipa"


Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień artystycznych.

 

Nauczyciel prowadzący: Jadwiga Lange

 

Opis zajęć:

 

Program działalności koła „Wróćmy do rękodzieła” ma na celu przywrócenie młodzieży wiedzy o pracach ręcznych. Uczniowie poznają tajniki haftu, makramy, tkactwa. Rozwijają zainteresowania artystyczne i twórcze, kultywują tradycję przez kontakt ze sztuką ludową.

 

Opis dokonań uczniów:

Zorganizowanie izby regionalnej w świetlicy szkolnej. Prezentowanie prac na wystawach szkolnych (stroiki świąteczne, palmy wielkanocne, kartki bożonarodzeniowe, makrama, tkactwo: gobeliny, hafty, serwetki). Udział w konkursach, np. specjalna nagroda burmistrza za gobelin „Pajęczańska lipa"

 

 

Zajęcia służą odkrywaniu i rozwijaniu uzdolnień artystycznych.